Posjet stručnjaka iz područja mentalnog zdravlja Općoj bolnici Karlovac

Odjel za psihijatriju Opće bolnice Karlovac posjetila je u petak, 18. svibnja 2018. delegacija stručnjaka iz područja mentalnog zdravlja okupljenih u okviru projekta "Recover-E: Large scale Implementation of Community based mental health care for people with severe and enduring mental ill health in Europe". Tom prigodom kolegama iz KBC Zagreb na čelu s doc. dr. sc. Martinom Rojnić Kuzman, dr. med., Trimbos instituta (Nizozemska) uz vodstvo savjetnika Dr. Huga Koetsiera, Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo te SB za psihijatriju Kotor (Crna Gora) prezentirana je uspostava i rezultati našeg modela Psihijatrije u zajednici. Naime, od listopada 2017. Opća bolnica Karlovac (uz KP Vrapče i OB Slavonski Brod) prva je u Hrvatskoj započela sa implementacijom mobilnog tima za mentalno zdravlje, o čemu su razmijenjena iskustva te donešeni zaključci o mogućim poboljšanjima ovog modela u budućnosti. Nazočne je u ime Bolnice srdačno pozdravio i ravnatelj, prim. dr. sc. Ervin Jančić, dr. med. pružajući pritom podršku nastavku razvoja skrbi za osobe sa psihičkim teškoćama.