• cestitka 2020

Dani kolektivne sadnje drveća

Opća bolnica Karlovac pridružuje se hvalevrijednoj građanskoj inicijativi „Dani kolektivne sadnje drveća“ koja se provodi diljem Hrvatske te pozivamo sve zainteresirane građane i volontere da nam se pridruže dana 26. listopada 2019. g. s početkom u 10 sati kada će u krugu Bolnice, u terapijskom parku „Nikola Šebetić“, biti organizirana dosadnja stabala.

U cilju bržeg oporavka i ugodnog boravka u bolnici pacijenata i članova njihovih obitelji započeli smo projekt uređenja terapijskog parka u okviru kojega je iskrčena i uređena zelena površina uz donju zgradu bolnice, posađeno je 128 stabala, uređene su i zasađene gredice s aromatičnim biljem.

Cilj je da novi terapijski park ambijentom i sadržajima privuče stanovnike grada Karlovca u prirodu, nagna ih da prošeću, opuste se, uživaju u krajoliku, da aktivno koriste fizikalno-terapijske sadržaje na otvorenom te da se lokalna zajednica angažira u aktivnostima zaštite okoliša i prirode.