TEČAJ PERKUTANE LASERSKE DEKOMPRESIJE DISKA - PLDD

U Općoj bolnici Karlovac dana 12.02.2022. održat će se Tečaj perkutane laserske dekompresije diska – PLDD.

Tečaj organizira Odjel za anesteziologiju, reanimatologiju i intenzivnu medicinu OB Karlovac u suradnji s Franjom Kalemom moderatorom firme Biolitec za primjenu lasera u minimalno invazivanoj kirurgiji u Republici Hrvatskoj i Sloveniji.

Tečaj će voditi prof.dr.sc. Ivan Radoš, Predstojnik klinike za anesteziologiju KBC Osijek, a prisustvovat će mu liječnici Odjela anesteziologije, reanimatologije i intenzivne medicine OB Karlovac, te liječnici iz vanjskih ustanova.

Riječ je o perkutanoj laserskoj dekompresiji diska (PLDD), kojem će biti podvrgnuto 5 pacijenata OB Karlovac. Na taj način će našim pacijentima biti omogućeno neoperativno liječenje prolapsa diska.

Perkutana laserska dekompresija diska (PLDD) je vrsta minimalno invazivnoga zahvata u kojem se toplinska energija proizvedena LASER sondom koristi za smanjenje hernije interverterbralnoga diska. Indikacija za PLDD je protruzija diska uz simptome radikulopatije s iste strane.

Bolna leđa sa išijasom predstavljaju velik javnozdravstveni problem u smislu kako radne nesposobnosti, tako i značajno narušene kvalitete života oboljelih.

Ova metoda liječenja pruža mogućnost utjecaja kako na poboljšanje radne sposobnosti, tako i poboljšanje kvalitete života oboljelih.

img 46b392b726a286275939e7a6ab32c125 v