U toku ratnih zbivanja, kirurgija je radila i boravila u neadekvatnim podrumskim prostorijama, nepuna 2 km od prve crte bojišnice, u gradu pod stalnom  uzbunom koja je trajala neprekidno gotovo 3 godine. Zbog velikog priljeva ranjenika pojačava se liječnicima  ginekološke, urološke i ORL službe. Velikim entuzijazmom i suradnjom svih kolega besprijekorno funkcionira u ratnim  uvjetima.

Pored redovnog posla, velik dio kirurga je bio moiliziran u HV i spec. postrojbe MUP-a.

Dr. N. Šikić osniva prvu ratnu bolnicu u Topuskom, a kasnije  ulazi u stalni sastav MUP-a. Dio kirurga periodično odlazi na bojište u sklopu spec. postrojbi MUP-a diljem zemlje.

18.7.1992.g. službu potresa veliki gubitak, umire šefica službe Dr. Vera Kokot.

Vođenje službe kratko preuzima Prim. dr. D. Peranić, a potom Dr. Ivan Krajačić.

U periodu od 31.03.1991. g. kad je bolnica zaprimila prve ranjenike, pa zaključno sa akcijom „Oluja“ i završetkom rata, naša je bolnica liječila 2475 ranjenika. Malo je poznato da smo liječili i 684 ranjenika sa područja tzv. Zapadne Bosne.

Povratak na izbornik povijesti